Lubrykant- co to jest? Jaki lubrykant wybrać?

Lubrykant to termin, który znany jest zdecydowanej większości z nas. Nie ma się temu co dziwić, gdyż specyfik ten ułatwia nam życie erotyczne. Wybór lubrykantu nie zawsze jest jednak tak prosty, jak mogłoby się na pozór wydawać. Aby móc się cieszyć satysfakcjonującymi stosunkami seksualnymi, należy wybrać żel intymny bardzo starannie. Na szczęście, w sklepach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy wiele różnych lubrykantów.

Lubrykant – komu jest polecany?

Jak już zaznaczono na wstępie, głównym zadaniem lubrykantów jest ułatwianie przebiegu stosunków seksualnych. Tak naprawdę, lubrykanty mogą być stosowane przez każdego, bez względu na płeć. W szczególności jednak, specyfiki te polecane są osobom, które cierpią z powodu suchości pochwy. Do suchości pochwy mogą przyczyniać się rozmaite stany chorobowe, a także emocjonalne. Przede wszystkim, na suchość pochwy narzekać mogą panie zażywające antykoncepcję oraz panie, które wkroczyły w menopauzę. Wreszcie, przyczyną nadmiernej suchości pochwy może być zespół policystycznych jajników, który dotyka mnóstwo kobiet w wieku rozrodczym. Suchość pochwy może być także powodowana przez stres lub napięcie. Lubrykanty w  wielu przypadkach mogą więc ułatwić życie seksualne.

Jakie lubrykant ma właściwości?

Warto wiedzieć nie tylko czym jest lubrykant, ale również i to, jakimi właściwościami się charakteryzuje. Otóż główną funkcją lubrykantów jest ułatwianie stosunków. Produkty te zapewniają dobry poślizg oraz chronią narządy intymne przed otarciami czy uszkodzeniami. Warto zaznaczyć, że wszelkie otarcia mechaniczne powodują ból, ograniczając lub nawet uniemożliwiając czerpanie pełnej przyjemności ze stosunku seksualnego. Ponadto, niektóre z lubrykantów mogą pomóc w przywróceniu pochwie odpowiedniego pH. Mowa tu przede wszystkim o żelach zawierających w składzie kwas mlekowy. Można więc stwierdzić, że lubrykanty zmniejszają prawdopodobieństwo infekcji intymnych, a zwłaszcza grzybicy pochwy.

Jaki lubrykant będzie najlepszy?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jaki lubrykant wybrać. Wiele zależy bowiem od naszych osobistych preferencji. Przedstawicielki płci pięknej cierpiące na częste dolegliwości intymne mogą być zadowolone z lubrykantu opartego na bazie naturalnych składników. Mowa tu między innymi o kwasie hialuronowym oraz mlekowym. Tego typu żel będzie zmniejszał objawy infekcji intymnych oraz zapobiegał ich pojawieniu się w przyszłości. Trzeba jednak przyznać, że dużym zainteresowaniem cieszą się również żele intymne zapachowe i smakowe. Stanowią one ciekawe urozmaicenie erotycznych zabaw. W sklepach można znaleźć żele intymne o smaku truskawki, banana czy jagód. Dla większości osób ważne jest również kryterium cenowe. Przy wyborze lubrykantów warto więc zwracać uwagę na ich ceny. Najlepiej przejrzeć oferty kilku lub nawet kilkunastu różnych żeli nawilżających. Wówczas prawdopodobieństwo znalezienia lubrykantu wysokiej jakości w rozsądnej cenie jest naprawdę spore. Pomocne mogą być również opinie w internecie.

przeczytaj również