Wibrator- jaki wybrać? Jaki wibrator na początek będzie najlepszy?

Szczęśliwie za nami są pruderyjne czasy, w jakich panie nie ośmielały się przyznać, iż zwykle kochają sex oraz nie zawsze wymagają do tego stosunku… mężczyzny. Niewątpliwie wciąż nie stawiamy wibratora na półce z książkami, jednak niewątpliwie chętniej takie narzędzie kupimy.

Czy należałoby zakupić wibrator?

Usiądźmy oraz zastanówmy się szczerze… ile razy otwierałaś stronę sklepu erotycznego oraz zastanawiałaś się, czy może należałoby zakupić sobie wibrator? Na pewno nie jeden raz. Wszechobecne w mediach rozmowy o seksie tworzą pytania, na jakie wielokrotnie musimy same sobie odpowiadać, poruszając się po omacku pośród danych w sieci, damskiej prasie, opinii na czasopismach lub ostatecznie – gdy mamy takie szczęście – u seksuologa.

Własny pierwszy wibrator

Rozważając, jaki wibrator zakupić, należy przede wszystkim zastanowić się nad jego zastosowaniem oraz tymże, czego od niego wymuszamy – w szczególności, jeśli będzie to własny pierwszy raz z tego rodzaju urządzeniem. Chociaż określenie tego nie jest proste, zależy w pełni od nas oraz od tego, w jaki sposób odbieramy wybrane bodźce. Potrzebne okazuje się zatem poznanie samych siebie, zwłaszcza poprzez dotyk – jeśli wskazany ruch własnych palców podoba nam się bardziej, aniżeli odmienny, natomiast przede wszystkim doprowadza do większego napięcia, to powinnyśmy celować w narzędzie, jakie będzie pobudzać własne części intymne oczywiście w odpowiedni sposób.

Wibrator dla par

Wibrator dla par to trochę bardziej rozwinięty gadżet seksualny, jaki może natomiast zapewnić niezapomnianych wrażeń. Należałoby nadmienić od razu, iż jest to jeden spośród niewielu seksualnych gadżetów dla par, jakie pozwolą na stymulację obojga partnerów w tymże samym okresie. Konstrukcja wibratora dla par zdecydowanie różni się od tradycyjnych zabawek seksualnych. Założeniem szerszego końca jest stymulacja łechtaczki oraz jej okolic. Z kolei węższy koniec umieszczany jest w pochwie wraz z członkiem partnera, gdzie pobudza obie strony.

Materiał

Jest to pierwsza rzecz, na jaką należałoby zwrócić uwagę. Każdy gadżet winien być zrobiony z produktu, jaki jest pewny dla własnego ciała, nie alergizuje oraz nie podrażnia. Szukając dobrego wibratora zwracaj uwagę czy jest on zrobiony z silikonu, elastomeru czy tworzywa ABS. Masz wtedy gwarancję, iż nie szkodzi on Twojemu zdrowiu oraz przy właściwym dbaniu o niego, będzie długo służył. Unikaj artykułów zrobionych z żelu, gumy lub lateksu. Żelowe oraz lateksowe wibratory nie dosyć, iż źle pachną to również ze względu na własną wysoką porowatość są niezwykle ciężkie do utrzymania w sterylnej czystości, co może być groźne dla zdrowia.

Dobry rozmiar pierwszego wibratora

W wypadku wibratorów rodzaju masażer do aktywacji łechtaczki rozmiar nie jest tak ważny, bowiem jest on do użytku zewnętrznego, zatem może być on większy do ogólnej aktywacji czy mniejszy do aktywacji niezwykle dokładnej. Natomiast gdy Twój pierwszy wibrator ma być do aktywacji dopochwowej, to musisz zwrócić uwagę na jego rozmiar. Jest to dość ważne, ponieważ momentami większy nie oznacza lepszy.

przeczytaj również