Wiersze erotyk- poezja. Najpiękniejsze erotyki rodem z Polski

Co miłość z nami robi? Zbieraczy wierszy erotyków, najpiękniejszych polskich dzieł

Kiedy człowiek się zakochuje, zmienia się wszystko. Czujemy więcej, mocniej, odczuwamy więcej zapachów, dostrzegamy więcej kolorów. Poza przysłowiowymi motylami w brzuchu, stajemy się nagle innymi ludźmi. Chcemy dawać z siebie jak najwięcej, zaczynamy myśleć o rzeczach, o których nigdy wcześniej nie zdarzyło nam się myśleć i reżyserujemy w głowie sytuacje rodem z najczulszych filmów romantycznych czy literatury i poezji. Nierzadko zdarza się także, że sami sięgamy po pióro i zaczynamy tworzyć małe dzieła dla ukochanej osoby. Stajemy się niespodziewanie piewcami miłości, pięknoduchami, poszukiwaczami wiecznego piękna w poezji, udajemy się na łowy do biblioteki czy sieci. Zaczynamy zagłębiać się w erotykach i szukamy najpiękniejszych erotyków rodem z Polski, bo poezja jest najprawdziwsza, gdy jest czytana w oryginalne.

Gdzie szukać najpiękniejszych erotyków rodem z Polski?

Świętym miejscem wierszy erotyków są tomiki poezji, które znajdziemy w księgarniach czy bibliotekach. Jednak w obecnych pandemicznych czasach możemy także bez wahania udać się na poszukiwania w sieci. Znajdziemy tam wiele stron czy blogów tworzonych przez miłośników pięknych słów, którzy zbierają dla nas wiersze i publikują je tam często bardzo starannie wyselekcjonowane i ułożone tematycznie. Nie musimy zatem szukać w tomikach po omacku, gdzie często tematyka wierszy jest różna i nie tak łatwo trafić na dobre erotyki, którymi chcemy oczarować ukochaną osobę. Poza takimi stronami najpiękniejsze polskie erotyki możemy także znaleźć na Instagramie, na kontach osób zakochanych w wierszach erotykach. Jeśli chcemy zdobyć poezję w inny sposób, możemy poszukać tomików zawierających wyłącznie wiersze erotyczne na stronach internetowych księgarni i zakupić je w formie e-booka czy też audiobooka. Jeśli znajdziemy teksty, które przypadną nam do gustu w internecie, to możemy przepisać je ręcznie dla naszej miłości. Na pewno doceni taki romantyczny gest.

U jakich autorów warto szukać najpiękniejszych polskich wierszy erotyków?

Polscy poeci czy też autorzy piosenek bardzo często w swoich utworach podejmowali tematykę miłości czy erotyki. Za mistrzynię gatunku w polskiej poezji uchodzą bez wątpienia kobiety, takie jak Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy Halina Poświatowska. Utwory obu tych Pań zostały przejęte przez muzyków i zaadaptowane jako piosenki. Często stały się ona wielkimi hitami. Do takich utworów należy np. wiersz „Pocałunki” wykonywany przez „czarnego anioła” polskiej sceny muzycznej, Ewę Demarczyk czy „Kiedy umrę kochanie” napisany przez Halinę Poświatowską, a wykonywany przez zespół Tulipan czy Janusza Radka. Jeśli chodzi o teksty piosenek, które można bez wątpienia zaliczyć do szczytowych osiągnieć polskiej poezji erotycznej, to w tym miejscu należy wymienić Korę i zespół Maanam. Tworzyła ona niepowtarzalne teksty, całkowicie ponadczasowe, które można odczytywać na rozmaite sposoby. Polska poezja erotyczna stanowi zatem bogate źródło inspiracji.

przeczytaj również